Komisja spawalnicza przeprowadza egzaminy na uprawnienia spawalnicze według Norm Europejskich:

• egzaminy po kursie spawania /dla absolwentów kursów, w celu uzyskania uprawnień spawalniczych według PN-EN ISO 9606-1:2014 i PN-EN ISO 9606-2:2007;
    • przedłużenie (potwierdzenie) kwalifikacji spawacza co 6 miesięcy;
  • egzaminy w celu przedłużenia posiadanych uprawnień spawalniczych na okres dwóch lub trzech następnych lat.  Przedłużenie posiadanych uprawnień /Certyfikatów/ powinno nastąpić przed datą upływu ich dotychczasowej ważności;
  • weryfikację uprawnień spawaczy, którzy ukończyli szkolenia /kursy/ spawalnicze przed wprowadzeniem aktualnie obowiązującego systemu szkolenia spawaczy - jednolitego w krajach Unii Europejskiej.

Osoby przystępujące do weryfikacji zdają egzamin teoretyczny ze znajomości obowiązujących Norm Europejskich w zakresie egzaminowania spawaczy i egzamin praktyczny w zakresie wynikającym z ukończonego szkolenia /kursu/. Na podstawie pozytywnego wyniku z obu egzaminów otrzymują Świadectwo Kwalifikacyjne Egzaminu Spawacza, które uprawnia ich do wykonywania pracy w zawodzie spawacza. Wydanie dokumentów kwalifikacyjnych trwa od 1 do 7 dni.

Komisja Spawalnicza przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie działa na podstawie licencji Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach – jednostki akredytowanej przez PCA.

Szkolenie spawaczy w ZDZ odbywa się pod merytorycznym nadzorem Instytutu Spawalnictwa w atestowanych przez IS ośrodkach szkolenia spawaczy. Egzaminy przeprowadzają egzaminatorzy ZDZ posiadający ważną licencję IS (pkt 4 Porozumienia z IS).

DUPLIKATY
Komisja Spawalnicza przy ZDZ w Warszawie na podstawie pisemnych wniosków osób zainteresowanych odpłatnie wystawia duplikaty (wyłącznie dla osób, które zdawały egzaminy przed Komisją Spawalniczą przy Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Warszawie, na podstawie dokumentacji archiwalnej):.

• Książek spawacza,
  • Świadectw Kwalifikacyjnych Egzaminów Spawacza /Certyfikatów/ utraconych przed terminem upływu ich ważności

KONTAKT
W celu uzyskania szczegółowych informacji dotyczących uprawnień spawalniczych i egzaminowania spawaczy zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Telefon: mgr inż. Jerzy Mizerski,  w dni robocze w godzinach 11.00 - 16.00 pod numerem telefonu +48 608 126 751
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: Zakład Doskonalenia Zawodowego Komisja Spawalnicza, 04-342 Warszawa, ul. Nasielska 48

Dyżury Komisji: Centrum Kształcenia ZDZ przy ul. Nasielskiej 48, pokój 16 na I piętrze  /w uzgodnionym telefonicznie terminie