Nauka w Policealnej Szkole Kosmetyki, Pielęgnacji Zdrowia i Urody w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego A.62 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych ciała, dłoni i stóp trwa 1 rok. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co dwa tygodnie.

Egzamin potwierdzający kwalifikację odbywa się we wrześniu.

Po ukończeniu nauki słuchacz m. in.:

• przeprowadza zabiegi usuwania nadmiernego owłosienia za pomocą wosku zimnego i ciepłego, pasty cukrowej;
  • wykonuje masaż ciała;
  • wykonuje drenaż limfatyczny ciała;
  • przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne ramion, łokci i rąk, biustu oraz kończyn dolnych;
  • wykonuje zabiegi manicure i pedicure zgodnie z panującymi trendami;
  • przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne przy różnych defektach ciała tj.: cellulit, rozstępy, otyłość;
  • rozpoznaje stopień otyłości i zaleca stosowny sposób jej redukcji, a także ocenia stopień wychudzenia ciała i zachęca klienta do podjęcia stosownych środków przeciwdziałających temu stanowi;

Po ukończeniu kształcenia słuchacz może znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach i gabinetach SPA, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach manicure-pedicure, gabinetach wizażu, gabinetach masażu, salonach drogeryjnych. Jest także przygotowany do prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego.

Zajęcia prowadzą profesjonaliści, praktycy z kilkunasto-, kilkudziesięcioletnią praktyką dydaktyczną i zawodową, którzy są jednocześnie egzaminatorami w zawodzie w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.