Nauka w Policealnej Szkole Kosmetyki, Pielęgnacji Zdrowia i Urody w ramach Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowego A.61 Wykonywanie zabiegów kosmetycznych twarzy trwa 1 rok. Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co dwa tygodnie.

Egzamin potwierdzający kwalifikację odbywa się we wrześniu.

Po ukończeniu nauki słuchacz m. in.:

• przeprowadza wywiad kosmetyczny z klientem ze szczególnym uwzględnieniem schorzeń oraz udziela właściwej porady kosmetycznej;
  • rozpoznaje rodzaj cery i dobiera stosowny do niej zabieg kosmetyczny;
  • wykonuje farbowanie brwi i rzęs oraz dokonuje korekcji kształtu brwi;
  • stosuje różne rodzaje masek kosmetycznych oraz przeprowadza zabiegi pielęgnacyjne w zależności od rodzaju cery;
  • wykonuje masaż twarzy, szyi, dekoltu;
  • wykonuje drenaż limfatyczny twarzy i szyi;
  • właściwie dobiera i wykonuje makijaż, dokonuje stosownych charakteryzacji oraz kamuflażu defektów skóry różnych części ciała.

Po ukończeniu kształcenia słuchacz może znaleźć zatrudnienie w gabinetach kosmetycznych, ośrodkach i gabinetach SPA, gabinetach odnowy biologicznej, gabinetach manicure-pedicure, gabinetach wizażu, gabinetach masażu, salonach drogeryjnych. Jest także przygotowany do prowadzenia własnego gabinetu kosmetycznego.

Zajęcia prowadzą profesjonaliści, praktycy z kilkunasto-, kilkudziesięcioletnią praktyką dydaktyczną i zawodową, którzy są jednocześnie egzaminatorami w zawodzie w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Warszawie.