Nauka w Niepublicznym Technikum Usługowym Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Warszawie trwa 4 lata dla absolwentów gimnazjum oraz 5 lat dla absolwentów 8–letniej szkoły podstawowej.

Umiejętności zawodowe, które zdobędziesz po ukończeniu naszej szoły:

• konfiguracja i obsługa konsolet mikserskich;
  • zaplanowanie i wykonanie adaptacji akustycznej planu nagraniowego;
  • wykonanie pomiaru akustyki pomieszczeń;
  • organizowanie planu nagraniowego;
  • obsługa urządzenia rejestrującego materiał dźwiękowy;
  • konfiguracja i obsługa programów do wielośladowego miksowania dźwięku;
  • przetwarzanie dźwięku z zastosowaniem techniki analogowej i cyfrowej;
  • obsługa sprzętowa i programowa procesorów przetwarzających intonację, barwę, dynamikę i przestrzeń dźwięku;
  • wykonanie prac z zakresu montażu cyfrowego i analogowego dźwięku;
  • sporządzanie kopii materiałów dźwiękowych na różnych nośnikach;
  • wykonywanie materiałów dźwiękowych o różnym charakterze;
  • obsługiwanie programów do konwersji plików dźwiękowych;
  • wykonywanie konserwacji konsolet mikserskich, przedwzmacniaczy mikrofonowych, procesorów przetwarzających dźwięk;
  • lokalizuje i usuwa uszkodzenia urządzeń;
  • organizacja planu nagłośnienia i rozmieszczania urządzeń nagłaśniających we współpracy z realizatorem dźwięku;
  • konfiguracja i obsługa konsolety mikserskiej do realizacji nagłośnienia i realizacji odsłuchu;
  • obsługa systemów mikrofonowych;
  • stosowanie sposobów przetwarzania i odtwarzania dźwięku;
  • obsługa systemu MIDI.

Po ukończeniu nauki w naszej szkole, będziesz mógł znaleźć zatrudnienie w: studiach nagrań, stacjach radiowych i telewizyjnych, przy produkcji różnego rodzaju nagrań i nagłośnień na estradzie, na planie filmowym, w teatrze, operze, filharmonii.
Miejscem Twojego zatrudnienia mogą być też firmy zajmujące się wytwarzanie oprogramowania multimedialnego. Jest również będziesz przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Dodatkowe korzyści z nauki w szkole ZDZ

Podczas nauki w naszej szkole poznasz m. in. zasady akustyki i elektroakustyki, elementy toru fonii, montaż dźwięku. Realizacji nagrań i nagłośnień będziesz się uczył w nowocześnie wyposażonych pracowniach. Zajęcia w szkole prowadzą wieloletni praktycy w zawodzie.